Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zastanawiasz się od czego zależy trwałość perfum, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Z pewnością udało Ci się zauważyć, że jeden zapach utrzymuje się bardzo długo, podczas, gdy inny przestaje być odczuwalny po niespełna dwóch godzinach. Z pewnością utożsamiałeś ten fakt jedynie z marką danych perfum lub z samym powonieniem. Sprawa jest jednak o wiele bardziej skomplikowana.

Rozwiązaniem tej pachnącej zagadki jest ilość zawartych w perfumach olejków eterycznych. Im stężenie jest większe, tym trwalszy jest zapach, a co za tym idzie – utrzymuje się on znacznie dłużej na skórze. Z pewnością określenia takie jak perfumy, woda kolońska czy też woda toaletowa nie są Ci obce. Właśnie pod tymi nazwami ukryte są zawartości olejków eterycznych, najczęściej podane w procentach. Jak całość tej sytuacji wygląda w świecie rzeczywistym?

Perfumy, nazywane także eliksirem perfum to forma zapachowa o najwyższym poziomie bycia szlachetnymi. Cechą charakterystyczną każdych perfum jest to, że zawierają one w sobie bardzo duże stężenie procentowe wspomnianych wcześniej olejków eterycznych. Poprzez to, można rzecz, że cechują się one bardzo dużą intensywnością zapachu, który utrzymuje się na skórze nawet kilka dni. Zawartość olejków eterycznych w perfumach waha się od 20% do 40%. Perfumy to także najdroższa z zapachowych opcji, ale nie ulega wątpliwości, że za dobrą jakość koniecznie trzeba zapłacić.

Z kolei w przypadku wody perfumowanej, warto wiedzieć, że olejki eteryczne i zapachowe, które są w nich zawarte wynoszą od dziesięciu do dwudziestu procent. W przypadku tych, które mają wyższe stężenie olejków zapach może utrzymywać się na skórze nawet przez dwa dni, zwykle jednak trwa to krócej. Woda perfumowana jest znacznie tańsza od prawdziwych perfum, z tego też powodu jest ona znacznie łatwiej dostępna w drogeriach.

Warto także powiedzieć kilka słów na temat wód toaletowych. Tak określa się niższej jakości pachnidła, w których zawartość olejków zapachowych bądź eterycznych nie przekracza dziesięciu procent, a wręcz często wynosi około siedmiu. Trwałość większości wód toaletowych nie jest zwykle dłuższa niż kilka godzin. Aromat zazwyczaj nie uwalnia się przez dłuższy okres. Plusem takich pachnideł jest jednak duży ich wybór oraz cena, która zamyka się w większości przypadków w kilkudziesięciu złotych.

Są jeszcze oczywiście wody kolońskie, które są całkowicie dedykowane mężczyznom. Jeśli chodzi o kwestią, która związana jest z zawartością olejków zapachowych w wodach kolońskich, to zawiera się ona pomiędzy 4%, a 6%. Jednak ich fenomenalną właściwością jest to, że zapach, który zawarty jest w wodach kolońskich charakteryzuje się ogromną intensywnością, a ponadto odczuwalny jest nawet przez kilka godzin od chwili spryskania się.

Perfumy oraz tańsze odpowiedniki stanowią świetny i zawsze dobry pomysł na prezent. Każdy lubi pięknie pachnieć co sprawia, że trudno byłoby nie być zadowolonym z takiego prezentu. Warto rozejrzeć się wśród dostępnych zapachów i wybrać ten najlepszy.

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.