Damskie podróże w pojedynkę nowym trendem w turystyce

Podróże
Damskie podróże w pojedynkę nowym trendem w turystyce
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach wyraźnie mamy do czynienia z powstawaniem różnego rodzaju specjalizacji w światowej turystyce. W ofertach biur podróży możemy się spotkać między innymi z wyjazdami dla singli, dużych rodzin czy seniorów. Bardzo ciekawą propozycją są natomiast solo women travelers, czyli wakacje dedykowane wyłącznie kobietom. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czym jest solo women travelers?

Mianem solo women travelers określa się kobiety, które podróżują w pojedynkę. Samodzielnie organizują transport oraz nocleg, a także tworzą plan wyjazdu. Spora część miłośniczek tego nowego trendu w turystyce dokumentuje swoje wakacje w sieci – czy to na blogach, czy vlogach. To odważne, aktywne kobiety, które wyruszają na wyprawy trekkingowe, skaczą ze spadochronem, nurkują, surfują, czy też wspinają się na górskie szczyty.

Adventure travel to jednak niejedyny nurt w samotnym podróżowaniu. Kobiety, które nie przepadają za sportami ekstremalnymi, mogą bowiem postawić na plażowanie, zwiedzanie czy relaks w jednym z gabinetów odnowy biologicznej.

Przedstawicielki płci pięknej kojarzone są z dużą odpowiedzialnością zarówno za swoje bezpieczeństwo, jak i środowisko naturalne, zatem nie dziwi fakt, iż fair travel, czyli zrównoważone, świadome podróżowanie to dla nich coś oczywistego.

Wyjazdy w damskim gronie

Warto podkreślić, że nie każdej kobiecie wakacje w nurcie solo women travelers przypadną do gustu. Wiele z nich, zamiast samotnie, woli podróżować w większej grupie. Związane jest to głównie z brakiem poczucia bezpieczeństwa. Jak wówczas zorganizować kobiecy wyjazd? Najlepsze rozwiązanie to skorzystanie z oferty jednego z biur podróży specjalizującego się w wakacjach dla kobiet lub poszukanie towarzyszki na tematycznej grupie na ulubionym portalu społecznościowym.

Oferta wczasów dedykowanych paniom jest ogromna. Do wyboru są tutaj między innymi krótkie wypady do najważniejszych europejskich stolic, spływy kajakowe czy wycieczki rowerowe. W tego typu wyjazdach bardzo często uczestniczą kosmetyczki, fizjoterapeuci, a nawet psychologowie, którzy mają za zadanie zagwarantować uczestniczkom dodatkowe wsparcie czy relaks. Bardzo ciekawą propozycją są także dłuższe wyjazdy dla kobiet, na przykład jogowe w jednym z azjatyckich krajów.

Solo women travelers – dla kogo?

Komu dedykowane są wyjazdy typu solo women travelers? To idealne rozwiązanie dla kobiet niezamężnych, rozwódek czy wdów, które bardzo często ze względu na brak partnera zmuszone są do zrezygnowania z wakacji. Taki wypad to także znakomita propozycja dla kobiet po przejściach, które niesłusznie obwiniają się za swoje niepowodzenia i zapominają o swojej kobiecości. Wyjazd w pojedynkę bardzo często jest jedyną szansę na odzyskanie wiary w siebie i spełnianie marzeń.

Solo Woman Travel Feature 🥳
.
.
.
Follow @tales_of_solo_female_traveler for more amazing posts 😍
.
.
.
Use…

Opublikowany przez Tales_of_solo_female_traveler Wtorek, 21 kwietnia 2020

Wbrew pozorom, solo women travelers to nie tylko wakacje dla singielek. Na taki wypad z powodzeniem mogą wybrać się także kobiety posiadające partnera lub męża, które w natłoku codziennych obowiązków często porzucają swoje pasje. Wyjazd w gronie kobiet jest znakomitą okazją, aby zdystansować się i nabrać świeżego spojrzenia na życie. Pozwala również przewartościować priorytety oraz naładować baterie przed kolejnymi wyzwaniami.

Kim są samotne podróżniczki?

Dlaczego solo women travelers to tak ważny trend w turystyce? Od kobiet nieustannie wymaga się, aby zajmowały się gospodarstwem domowym, a ich wygląd był stale nienaganny – bez względu na okoliczności. Uczestniczki wspomnianych wyjazdów na panujące konwenanse patrzą z przymrużeniem oka. Taki wypad to znakomita okazja do znalezienia balansu pomiędzy odgrywaną w społeczeństwie rolą a wewnętrznym ja. W jego trakcie można poznać inne fascynujące kobiety, które mają podobne problemy. Zawarte w ten sposób przyjaźnie mogą przetrwać długie lata.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetyki naturalne – Siła natury dla Twojej pięknej skóry
Kosmetyki naturalne – Siła natury dla Twojej pięknej skóry
Kosmetyki naturalne zdobywają coraz większą popularność w dzisiejszym świecie, gdzie świadomość ekologiczna i troska o zdrowie stają się priorytetem.
5 propozycji ubioru na spotkanie biznesowe dla kobiet
5 propozycji ubioru na spotkanie biznesowe dla kobiet
Pięć propozycji ubioru na spotkanie biznesowe dla kobiet. Odkryj klasykę, nowoczesność i elegancję w tych profesjonalnych stylizacjach.
Kosmetyki naturalne – czym są i czy warto je stosować?
Kosmetyki naturalne – czym są i czy warto je stosować?
Kosmetyki naturalne to produkty, które są w 100% lub w większości wykonane z naturalnych składników. Zwykle są one wolne od chemikaliów i szkodliwych substancji, które mogą szkodzić skórze i zdrowiu. Zamiast tego, kosmetyki naturalne zawierają składniki takie jak oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, wyciągi z kwiatów, miód i wiele innych składników pochodzenia naturalnego.
Ostatnie wpisy